MTÜ Saulepi Külaselts

Külaselts on loodud 31. märtsil 2004a. Tegevus on toimunud juba varem enne MTÜ loomist. Hetkel on külaseltsi nimekirjas 47 täiskasvanud liiget, lisaks veel kogukonnaliikmed, kes pole külaseltsi nimekirjas. Alaealisi on kogukonnas ca 20, kes võtavad aktiivselt osa kogukonna tegemistest.

Külaseltsi Juhatusse kuulub hetkel 7 liiget:

  1. Ivo Uutar
  2. Anu Tiitsaar
  3. Virge Berggrünfeldt
  4. Eve Arusalu
  5. Armo Adler
  6. Kadi Adler
  7. Maris Adler

Külaseltsi eesmärk on külaelu aktiivsemaks muutmine, kogukonna tunde suurendamine, teadmiste ja oskuste arendamine, maaelu propageerimine ühiste ettevõtmistega.

Piirkonnas on head kooskäimisvõimalused- Kulli külaplatsil ja Saulepi seltsimajas, mida aktiivselt kasutatakse. Seal on toimunud/toimuvad  peod, mänguõhtud, koos käivad erinevad ringid ( käsitöö-, jooga- ja keraamikaring), septembrist maini toimub iga-aastane mälumängusari, mida peetakse 1x kuus ja osalejaid on 30 ringis. Harva käivad koos pensionärid. 2000. aastal toimusid esimesed Saulepi külapäevad, 2018.aastal kuuendad.

Ühised jaanituled toimuvad Kulli külaplatsil. Aastavahetusel toimub külaplatsil suurejooneline uue aasta vastuvõtt koos ilutulestikuga.

Pärnumaa heakorrakonkursil „Kaunis Kodu“on kõrgelt hinnatud:

2004.a. Kulli küla keskus Hoonete rühmas II koht;

2006.a. Tani talu Raespa külas Maa-asustuses III koht

2008.a saavutas MTÜ Saulepi Külaselts Pärnumaa Kodukandi konkursil jätkusuutlikuma seltsi tiitli ja 2009.a. kandideeris külaselts vabariiklikul konkursil „Aasta Küla“ 2009

Saulepi Külaselts koos kohalike vabatahtlikega on võtnud osa projektist „Teeme ära“, mille käigus on parendatud külaplatsi, koristatud prügi ning peetud mõttetalguid, ühiselt käiakse igal aastal RMKs metsa istutamas, et katta ette tulevaid jooksvaid kulutusi. Talgud toimuvad iga-aastaselt ning on saanud külaelanike seas traditsiooniks.

KOPilt on saadud rahastust heakorratöödeks Kulli külas, millega muutus külailme oluliselt kaunimaks ja atraktiivsemaks külalistele ja kohalikele elanikele.

Samuti on parendatud sportimisvõimalusi Kulli külas, ostetud on KOPi finantseerimisel mobiilne korvpallikonstruktsioon, jalgpalliväravad , discgolfikorvid ja lauatenniselaud, mille kasutajaskond on aastatega laienenud ning leidnud kasutust ka naabervalla elanikes.

EV100 kingitusena on rajatud Kulli külaplatsile välijõusaal, mida rahastas Eesti Külaliikumine Kodukant.

Külaplatsile lisab atraktiivsust ja tuntust lennuk, mis on osa laste mänguväljakust. 2018 aasta talgutööde käigus on värvitud kohaliku rahvariide triipudesse lava, bussipeatus ja laste mängumaja.